czwartek, 6 lipca 2017

Recenzja szczoteczki Oral-B Genius 9000 - szczera i bez pochlebstw


Od kilku tygodni jako ambasadorka marki Oral-B testuję szczoteczkę Genius 9000. Jest to najnowszy model firmy Oral-B. Poniższy wpis to moja osobista recenzja tej szczoteczki - szczera i bez pochlebstw.


Recenzja szczoteczki Oral-B 9000 Genius


Szczoteczka Oral b 9000 - opinia
fot. Oralb
https://www.oralb.com.au/en-au/products/oral-b-genius-9000-white


Co zawiera zestaw Oral-B 9000 Genius


Tak, zestaw. Okazuje się, że to nie tylko sama szczoteczka. Zestaw zawiera sporo różnych dodatków i akcesoriów, które mnie osobiście zaskoczyły :-)

W skład zestawu wchodzi:

 • szczoteczka elektryczna
 • 4 wymienne końcówki - każda do innego trybu
 • etui podróżne z funkcją ładowania zarówno szczoteczki jak i dodatkowego urządzenia USB. Etui dodatkowo pomieści dwie dowolne końcówki.
 • ładowarka wraz z praktycznym pojemnikiem do przechowywania końcówek
 • przyssawka - uchwyt na smartfona


Funkcje szczoteczki Oral-B 9000 Genius


1. Tryby szczotkowania zębów


 • Daily clean - codzienne mycie
 • Pro clean - działa ze zwiększoną częstotliwością, tego trybu używam najczęściej :-)
 • Sensitive - jak sama nazwa wskazuje, tryb delikatnego czyszczenia. W tym trybie, specjalną  końcówką "sensitive" myje ząbki mój synek.
 • 3D White - do polerowania, w trakcie mycia czuć wyraźnie zmianę częstotliwości szczoteczki, jakby pulsowanie. 
 • Gum care - tryb pielęgnacji dziąseł - delikatny masaż
 • Tongue clean - tryb czyszczenia języka

2. Szeroki wybór dopasowanych końcówek


W zestawie znajdziemy 4 końcówki oscylacyjno rotacyjne:

 • Końcówka CrossAction - najbardziej zaawansowana końcówka. Włókna ustawione są pod kątem aby zapewnić dokładne czyszczenie. Doskonale usuwa płykę nazębną.
 • Floss Action - wyposażona w włókna micropulse, które sięgają głęboko do przestrzeni międzyzębowych
 • 3D white - posiada specjalnie zaprojektowaną nasadkę polerującą, która usuwa przebarwienia. Nie mogą jej używać dzieci do 12 roku życia
 • Sensitive - bardzo miękkie włókna, delikatne dla zębów i dziąseł. Z tej końcówki korzysta mój synek.

3. Smart ring

Szczoteczka została wyposażona w specjalny pierścień, który ma różne funkcje, sygnalizowane osobnymi kolorami.
 • biały - dioda uruchomienia i wizualnego timera
 • czerwony - czujnik siły nacisku - pierścień zaświeci się na czerwono gdy za mocno naciskamy szczoteczkę
 • niebieski - wskaźnik synchronizacji Bluetooth

3. Aktywny, profesjonalny timer


Można wybrać pomiędzy timerem zwykłym 2-minutowym a profesjonalnym. W timerze 2-minutowym sygnał jest po 2 zalecanych minutach.

I tu jest dla mnie pewne niedociągnięcie - w innych szczoteczkach, które miałam do tej pory krótki sygnał był co 30 sekund, dając znak, że czas przejść do następnej sekcji naszych zębów. Ale na szczęście łatwo możemy zmienić timer na profesjonalny (można to zrobić korzystając z instrukcji bądź z aplikacji Oral-B)


4. Aplikacja Oral-B


Ta aplikacja to moim zdaniem coś co zdecydowanie wyróżnia szczoteczkę Oral-B 9000 na plus.Aplikacja dostępna zarówno dla systemu IOS jak i android. Daje możliwość monitorowania postępów szczotkowania oraz indywidualnego dostosowania ustawień szczoteczki.

Aplikacja ma bardzo dużo interesujących funkcji:


Funkcja wykrywania położenia


Funkcja pomaga wykryć i zidentyfikować obszary jamy ustnej, które czyścisz — aby nie pominąć żadnego miejsca. Czujniki, zastosowane w szczoteczce elektrycznej Oral-B Genius, we współpracy z aplikacją Oral-B wykrywają położenie szczoteczki podczas mycia zębów i zapamiętują czas szczotkowania każdego miejsca w jamie ustnej. Szczoteczka po prostu informuje Cię, gdzie należy szczotkować dłużej, aby wszystkie zęby zostały odpowiednio wyczyszczone.

System łączności Bluetooth


Aplikacja Oral-B łączy się ze szczoteczkami elektrycznymi Bluetooth Genius oraz Smart Series i może być pobierana na urządzenia z technologią Bluetooth 4.0 (z systemem Android OS 4.3 lub nowszym). Po sparowaniu urządzeń dzięki systemowi Bluetooth użytkownik może korzystać z funkcji poprawiających nawyki pielęgnacyjne, kontrolę i przestrzeganie zaleceń, na przykład ze spersonalizowanego planu mycia zębów, dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Są też dodatkowe funkcje np trofea za dobre wyniki ale to moim zdaniem sprawdzi się raczej u dzieci :-) na mnie trofea nie działają :-)


Personalizacja ustawień


Aplikacja umożliwia personalizacje koloru emitowanego światła. Mamy do wyboru 12 kolorów pierścienia :-) Dodatkowo, na dolnym pasku w trakcie mycia wyświetlają się nam wiadomości ze świata, pogoda, kalendarz. czas mycia zębów się nie dłuży - to na pewno zaleta :-)

Wadą aplikacji jest na pewno fakt, że umożliwia ona personalizację wyłącznie na jednego użytkownika. Nawet jeśli kilka osób korzysta z tej samej szczoteczki (oczywiście z różnych końcówek :-) nie ma możliwości wyboru użytkownika.


Podsumowanie - zalety i wady szczoteczki Oral-B 9000 Genius


Zalety:

 • wiele trybów mycia zębów do wyboru. W zależności od potrzeb lub też naszego czasu możemy wybrać tryb odpowiedni dla siebie. Ja najczęściej rano korzystam z trybu standardowego- daily clean ewentualnie z polerowaniem, a wieczorem trybu "pro clean", który jest dłuższy ale mam wyraźnie większe poczucie domycia zębów
 • szeroki wybór końcówek
 • współpraca z aplikacją Oral-B za pomocą łącza Bluetooth.  Aplikacja daje nam wiele ciekawych funkcji do wyboru - najciekawsza z nich to funkcja wykrywania położenia :-)
 • możliwość personalizacji ustawień szczoteczki - zmiana kolorów smart ring'a, możliwość ustawiania indywidualnych programów szczotkowania
 • litowo-jonowa bateria o dłuższym czasie pracy - według producenta 12 dni bez ładowania. Ja sprawdziłam 7 dni- bez problemu, dłużej nie sprawdzałam :-)
 • chwyt do smartfona na przyssawce - pozwala umieścić telefon na lustrze, aby zapewnić optymalne wykorzystanie technologii wykrywania położenia podczas szczotkowania zębów. 
 • etui podróżne z funkcją ładowania zarówno szczoteczki jak i dowolnego urządzenia USB, np. smartfona, przy użyciu jednego gniazdka (dowolne napięcie), aby jeszcze bardziej ułatwić użytkownikowi podróżowanie. Dodatkowo etui posiada wewnątrz podstawkę na smartfona, w sytuacji gdy w podróży nie mamy jak umieścić przyssawki :-). Co ważne - wyjmowaną wkładkę etui można myć w zmywarce.

Wady (niewiele ale jednak):

 • moje osobiste odczucie, więc mocno nieobiektywne - szczoteczka jest dość głośna, szczególnie w trybie pro clean, który ma większą częstotliwość pracy. Z tego co zauważyłam, nikt nie zgłaszał tego zastrzeżenia wcześniej więc może to moje uszy są takie wrażliwe :-)
 • brak możliwości ustawienia w aplikacji kilku użytkowników korzystających ze szczoteczki - personalizacja jest więc tylko dla jednego. Na szczęście u mnie w domu to ja :-)


Jak widać zalety zdecydowanie przeważają. Jeśli chodzi o poczucie czystości, świeżości czy po prostu efektu "domycia" zębów oczywiście nie ma porównania ze szczoteczką manualną. Poprzednie wersje szczoteczki też wypadają słabiej. Może to kwestia zwiększonej częstotliwości ruchów szczoteczki, dużego wyboru różnych końcówek o różnych funkcjach a może współpracy z aplikacją.

Fakt faktem, że mam rzeczywiście poczucie dużo lepszej higieny a chyba o to przede wszystkim chodzi :-) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad :-)