poniedziałek, 13 marca 2017

Woda utleniona - 10 właściwości które na pewno cię zaskoczą

Woda utleniona - lek na całe zło?

Woda utleniona to jedyny środek bakteriobójczy, który składa się wyłącznie z wody i tlenu. Przez utlenianie ma zdolność zabijania  organizmów chorobotwórczych (bakterii, grzybów i wirusów) Jest to w 100% naturalny i bezpieczny środek odkażający. Jednak na odkażaniu ran nie kończą się jej cenne właściwości. Lista zalet wody utlenionej jest bardzo długa.  Jeśli chcesz je poznać, przeczytaj ten wpis. Z pewnością wiele osób będzie zaskoczonych z jak niezwykłą substancją mamy do czynienia.


Woda utleniona ma cenne właściwości


Woda utleniona jaką znamy


Zapewne każdy z nas ją posiada jako podstawowe wyposażenie domowej apteczki. Każdy też potrafi szybko wskazać do czego służy - do odkażania ran. Ale czy aby na pewno na tym się kończą jej właściwości?Woda utleniona- inaczej nadtlenek wodoru (H2O2nieorganiczny związek chemiczny z grupy nadtlenków, jedna z reaktywnych form tlenu. Otrzymany został po raz pierwszy przez Louisa Thénarda w 1818 roku w reakcji nadtlenku baru z kwasem azotowym.

Czysty nadtlenek wodoru jest właściwie niedostępny w handlu ze względów bezpieczeństwa. Dostępne są maksymalnie 70% roztwory tego związku.
Najczęstszą postacią handlowa jest tzw. perhydrol (roztwór 30%) oraz roztwór 3% nazywany właśnie wodą utlenioną.


Wykorzystaj wodę utlenioną inaczej niż zwykle.


Woda utleniona ma niezwykle cenne właściwości

1. Katar i infekcje zatok


W przypadku stwierdzenia infekcji przygotowujemy spray z łyżki 3% wody utlenionej rozcieńczonej w szklance niechlorowanej wody.

2. Przeziębienie lub grypa


W początkowej fazie przeziębienia w trakcie którego zaczyna boleć nas gardło możemy zakraplać uszy 3-4 kroplami wody utlenionej. Ten sposób skuteczny jest również w przypadku dzieci.
Możemy również płukać gardło - roztworem przygotowanym z 1/4 szklanki wody, 2 łyżeczek wody utlenionej i 3-5 kropelek płynu Lugola. tak przygotowana mieszanką płuczemy gardło 3 razy dziennie.

3. Domowa pasta do  zębów


Skuteczna i wolna od szkodliwego fluoru pasta do zębów. Można ją sporządzić z   równej mieszanki sody oczyszczonej i wody utlenionej.  Po sporządzeniu pasty zanurz dodatkowo szczoteczkę do zębów w 3% wodzie utlenionej i umyj zęby. Dodatkowo taka pasta skutecznie wybiela zęby :-)

4. Płukanie jamy ustnej


Kontynuując temat :-) Do płukania jamy ustnej stosujemy roztwór sporządzony 1 łyżeczki wody utlenionej i 50 ml zwykłej wody. Płuczemy w przypadku pojawienia się zmian w jamie ustnej np. aft, nie do codziennego użytku zamiast płynu do płukania. Nie wolno połykać!

5. Choroby skóry- AZS, trądzik, egzema itp.


Zmienione miejsca smarujemy wodą utlenioną 1-2 razy dziennie

6. Kąpiel regenerująca i dotleniająca organizm


Alternatywa dla drogich kuracji w spa. Do wanny z ciepłą wodą wlewamy 5-6 buteleczek wody utlenionej, korzystamy z takiej kąpieli się przez 30-40 minut, raz dziennie. Wskazana jest seria 5-6 kąpieli co drugi dzień, aby dotlenić całe ciało od zewnątrz.

7. Pomoc w bólu zęba


Woda utleniona nie jest środkiem przeciwbólowym jednak ma właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe  i przeciwgrzybicze. Dzięki temu skutecznie leczy ból zęba wywołany infekcją. W niektórych przypadkach może nawet uchronić cię przed leczeniem kanałowym. Płucz zainfekowany ząb wodą utlenioną kilka razy dziennie i raz dziennie olejem kokosowym. Po kilku dniach ból powinien minąć. Oczywiście nie zwalnia to od wizyty u stomatologa :-)

8. Usuwanie bakterii i chemikaliów z warzyw i owoców


¼ szklanki 3% wody utlenionej wlewamy do zlewu wypełnionego zimną wodą. Warzywa o cienkich liściach (takie jak sałata) lub skórce moczymy 20 minut, a te mniej delikatne (np. ogórki)  30 minut. Na koniec płuczemy i osuszamy. Dzięki temu zabiegowi warzywa i owoce dłużej zachowają świeżość.

9. Pranie


Woda utleniona to świetny środek  do wybielania i odplamiania białych tkanin. Należy dodać 100-200 ml wody utlenionej do pralki w miejsce wybielacza. Oprócz tego, że taki dodatek zapewni biel odzieży, dodatkowo je zdezynfekuje i usunie z nich plamy (w tym plamy z krwi).

10. Czyszczenie i dezynfekcja powierzchni w kuchni i łazience


Blaty i drewniane deski do krojenia wystarczy przetrzeć  wodą utlenioną aby pozbyć się bakterii i nieprzyjemnego zapachu. Woda utleniona pozwoli również wyczyścić szkło i lustra i to bez smug! Można nią również zdezynfekować lodówkę i pojemniki do przechowywania żywności.A może znacie jeszcze inne pożyteczne zastosowania wody utlenionej?

Zapraszam do komentowania :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad :-)