sobota, 18 marca 2017

Usypiające zapachy czyli olejek lawendowy na senJak skutecznie czerpać korzyści z olejków eterycznych?Być może słyszeliście już wcześniej o właściwościach olejku lawendowego lecz nie bardzo wiecie jak go stosować aby przyniósł najlepsze efekty. Poniżej znajdziecie listę sposobów  na to jak  zacząć korzystać z dobrodziejstw lawendy aby zmniejszyć stres i poprawić sen.Z lawendy wytwarzany jest cenny olejek eteryczny
Jak wykorzystać właściwości olejku lawendowego

Olejek lawendowy ma wyjątkowe właściwości


1. Masaż stóp

Stosuj olejek na spodzie stóp. Pory na skórze stóp są duże, jest to świetny sposób aby każdy olejek dostał się do naszego ciała. Weź 2 krople lawendy i wymieszaj w dłoniach z olejem kokosowym (tyle co ziarnko grochu) a następnie wetrzyj w stopy.

2. Inhalacje

Oddychaj głęboko! Umieść jedną krople olejku na dłoniach, przyłóż do twarzy i wdychaj. Kiedy wdychamy zapach przez nos, unoszące się w powietrzu cząsteczki łączą się nie tylko z  naszym nosem ale i mózgiem, działając uspokajająco i odprężająco.

3. Dyfuzory

Jeżeli posiadasz dyfuzor, dodaj kilka kropli olejku do wody i umieść na szafce nocnej. Można też wlać wodę z olejkiem do nawilżacza powietrza.

4. Kąpiele

Kąpiele solankowe są doskonałym sposobem na relaks, ale dodając dodatkowo kilka kropli olejku lawendowego przeniesiesz się w inny wymiar :-). Ponieważ olej i woda nie mieszają się, najpierw wymieszaj 2-3 krople lawendy z filiżanką soli (najlepiej sól Epsom czyli tzw. sól gorzka) a potem dodaj do kąpieli. Kąpiel powinna ona trwać co najmniej 20 minut.


   
Kapiel z olejkiem lawendowym ma właściwości relaksujące i odprężające


5. Masaż twarzy

Wystarczą 3 krople olejku lawendowego z dodatkiem niewielkiej ilości olejku jojoba lub po prostu sam olejek lawendowy.

6.   Masaż całego ciała

Tu najlepiej żeby masujący znał techniki masażu :-) Można wymieszać wcześniej olej kokosowy z kilkoma kroplami olejku lawendowego i tak masować całe ciało lub w trakcie masażu co jakiś czas dodawać na powierzchnię skóry sam olejek lawendowy. Można też skorzystać z usług profesjonalnego masażysty :-)

7. Spray do rozpylania

Do 120 ml wody w rozpylaczu dodaj 20 kropli olejku. Dobrze wstrząśnij i rozpylaj: na pościel, poduszki, siebie. Taki spray możesz zabrać w podróż i spryskiwać pościel i twarz przed snem.Jakiekolwiek połączenie tych sposobów pomoże zrelaksować się przed snem i ułatwi zasypianie.
Mi pomaga szczególnie ten ostatni, gdyż często nie mogę zasnąć  w nowym miejscu.

A jakie są wasze ulubione sposoby na zaśnięcie?

zapraszam do komentowania

Marta
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad :-)