poniedziałek, 6 marca 2017

Panel Badawczy Ariadna czyli nadal o ankietach internetowych

Co to jest  ARIADNA

Ariadna (gr. Ἀριάδνη Ariádnē, łac. Ariadne) – w mitologii greckiej córka króla Krety Minosa i Pazyfae, która pomogła Tezeuszowi wydostać się z labiryntu. Kłębek nici, którą rozwijał, chodząc po Labiryncie, ułatwił mu znalezienie drogi powrotnej. Tyle mówi Wikipedia :-)
W tym wpisie chciałam zając się innym znaczeniem tego słowa.

Ariadna to ogólnopolski panel badawczy, gdzie zbierane są opinie Polaków na  tematy dotyczące codziennego życia. Ankiety dotyczą między innymi ważnych kwestii społecznych i konsumenckich, oceny różnych produktów oraz usług a także oceny mediów.

Panel badawczy może stać się dla nas możliwością dodatkowego zarobku
In my honest opinion
Panel Ariadna współpracuje z wiodącymi ośrodkami w dziedzinie nauk społecznych. Zebrane informacje analizuje statystycznie, więc zgromadzone dane nie są w żaden sposób przypisane indywidualnie do osoby wypełniającej ankietę.


Jak się zarejestrować?


                   Ariadna to uznana marka. Funkcjonuje o kilku lat. Zarejestrowało się tutaj niemal 100 tysięcy osób i są to najczęściej osoby w wieku do 15-tu do 70-ciu lat. Ariadna działa zgodnie z międzynarodowym kodeksem etycznym ICC/ESOMAR oraz Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Ponadto regularnie współpracuje z wiodącymi ośrodkami naukowymi jak np. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Gdański, UMCS, Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II oraz Polska Akademia Nauk.

Rejestracja w panelu


             Wypełniasz krótki formularz rejestracyjny dostępny tutaj Rejestracja.
Na adres e-mail podany podczas rejestracji otrzymujesz link potwierdzający Twoją chęć dołączenia do panelu oraz pierwszą ankietę za którą otrzymujesz punkty.
Musisz pamiętać aby udzielać prawdziwych i rzetelnych odpowiedzi dzięki czemu otrzymasz kolejne zaproszenia do badań i zarabiasz kolejne punkty które wymieniasz na interesujące Cię nagrody w sklepie Ariadny. Przy wypełnianiu ankiet zdarzają się pytania sprawdzające, które natychmiast wyłapują czy ankietowany odpowiada szczerze i czy uważnie czyta pytania.
Zarobione punkty wymieniasz na nagrody, które na koszt Ariadny są do Ciebie dostarczane za pośrednictwem poczty na podany przez Ciebie adres.

Zaproszenie do badania


               Zaproszenia do badań są przesyłane na adres e-mail podany przez Ciebie podczas rejestracji. W każdym zaproszeniu znajduje się informacja o temacie ankiety, czasie trwania oraz ilości punktów, które zarobisz na jej wypełnieniu.

                   Wszystkie odpowiedzi jakie udzielasz w ankietach badawczych Ariadny pozostają całkowicie anonimowe. Są one analizowane statystycznie i nikt nie ma do nich wglądu. Ariadna w pełni respektuje tutaj obowiązującą Ustawę o Ochronie Danych Osobowych oraz kodeks etyczny ICC/ESOMAR opracowany we współpracy Międzynarodowej Izby Handlowej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Opinii i Rynku.


Przeciętny czas wypełnienia pojedynczej ankiety badawczej Ariadny wynosi od 3-ech do 20-tu minut. Wynagrodzenie czyli liczba punktów jakie można wymienić na nagrody w sklepie Ariadny jest proporcjonalna do czasu niezbędnego na wypełnienie ankiety oraz jej trudności. Każdorazowo możesz otrzymać od kilku do kilkudziesięciu punktów. Wszystkie aktualnie dostępne nagrody możesz zobaczyć w Katalogu Nagród po zalogowaniu się na swoje konto. Obecnie są tam między innymi akcesoria komputerowe, dodatki do wyposażenia domu, zestawy narzędzi dla majsterkowiczów, różne gadżety, kosmetyki, gry, maskotki oraz zabawki dla dzieci. Asortyment nagród jest stale uzupełniany w oparciu o sugestie uczestników panelu.

Moja opinia

Ankiety z panelu przychodzą dość często, nawet dwa razy w tygodniu. Nagrody punktowe dostajemy również wtedy gdy nie zakwalifikujemy się do ankiety, za samą gotowość (oczywiście nie w takiej ilości jak za wypełnienie ankiety :-)
Po uzbieraniu odpowiedniej ilości punktów możemy sobie wybrać nagrodę z katalogu nagród. Jednak trzeba uzbierać sporo tych punktów i przynajmniej w moim przypadku pewnie trochę potrwa zanim nazbieram na jakąś lepszą nagrodę. Na razie "stać" mnie na gadżety ;-)


A może ktoś z was ma już doświadczenie z tym panelem bądź innymi i chciałby się nim podzielić? Zapraszam do komentowania.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad :-)